Zboża jare są bardzo narażone na chwasty. Na wiosnę siejemy zboża i zanim wyrosną to pojawiają się chwasty. To, dlatego trzeba będzie robić albo wcześniej oprysk albo wtedy, kiedy zauważymy, że chwasty zaczęły rosnąć.

Niestety chwasty wzrastają o wiele szybciej niż zboże, dlatego zabierają z gleby wszystkie składniki odżywcze. Jeśli nie zareagujemy w odpowiednim czasie i to szybko to wtedy będziemy mieć większe problemy. Warto wybierać wtedy nie jeden składnik, ale kilka.

W ten sposób można liczyć na to, że taki zestaw mocy zadziała bardzo skutecznie i problem będzie rozwiązany. na tym na pewno nam bardzo zależy, bo jeśli nie da się o skuteczną walkę z chwastami to będą rozrastały się coraz szybciej i szybciej. To bardzo mocno wpłynie na zmniejszenie ilości plonów.

Co zyskamy wybierając zestaw mocy?

Na pewno innowacyjność, bo znajduję się tam aż cztery substancje aktywne. W ten sposób zwiększa się skuteczność. Nie ma wtedy znaczenia czy trzeba walczyć z chwastami jednoliściennymi czy dwuliściennymi. Nie ma również znaczenia czy to zboża jare czy ozime. W każdym przypadku efekt będzie bardzo dobry. Zestaw mocy to również funkcjonalność, ponieważ robimy jeden zabieg i zwalczamy mnóstwo chwastów. To pozwala na oszczędności czasu, ale i koszty oprysku są wtedy o wiele mniejsze. Jeśli w zbożach pojawia się chaber bławatek, rumianek, mak czy miotła zbożową to wystarczy zastosować zestaw mocy i problem się rozwiąże. Sami widzimy, że jeśli zastosujemy jeden, ale skuteczny środek to łatwiej będzie zniszczyć chwasty, które wypierają te właściwe rośliny. Nie ma sensu stosować kilku herbicydów, bo można tylko zaszkodzić uprawą. Wybieramy ten jeden, ale za to bardzo skuteczny. Musimy zamówić już teraz taki środek chwastobójczy zboża jare, żeby się przekonać jak działa. jeśli stosowaliśmy inne herbicydy i nie były skuteczne to tym można to poprawić. Od razu się do niego przekonamy i niczego innego nie będziemy już stosować. Wielu rolników tak zrobiło i dzisiaj ich zboża jare są wolne od chwastów.